evden eve nakliyat firmaları

Amasya Evden Eve Nakliyat

Ev taşıma hazırlıkları, Amasya evden eve nakliyat firmaları hakkında detaylı bilgi ve Amasya evden eve nakliyat fiyatları hesaplama için Evden Eve Nakliyat Forum paylaşımlarını inceleyebilirsiniz. Evinizin kolayca taşınması ve nakliyecilerin Amasya evden eve nakliyat kampanyalarından haberdar olmak için sosyal medya sayfalarımızı takip etmeyi unutmayın.


Amasya bölgesi, turizm için kültürel mirasa sahip bir bölge konumundadır. Mermer ve çeşitli mineraller ticaret ve sanayiye konu olmaktadır. Son yıllarda çeşitli gıda maddeleri ve içecek üretimi de bölge ekonomisine katkı sağlamıştır. Yerel Amasya elması ile tanınan yemyeşil bölge mutlaka gezilip görülmesi gereken tarihi değerlere ve kültüre sahiptir.
Amasya ili 5731 km² yüzölçümüne sahiptir ve nüfusu 365.231'dir. İl merkezinin adı da Amasya’dır. Şehir, Ferhat su kemeri, 13. yy’dan kalma Selçuk Burmalı Cami, 14. yy yapısı Ilkhan Bimarhane Hastanesi, 15. yy yapısı Pir İlyas Türbe'si ve Yıldırım Beyazıt Cami gibi tarihi eserleri barındırmaktadır. Amasya‘da 1939 ‘da meydana gelen depremde binaların büyük kısmı zarar görmüştür.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder