evden eve nakliyat firmaları

Artvin Evden Eve Nakliyat

Ev taşıma hazırlıkları, Artvin evden eve nakliyat firmaları hakkında detaylı bilgi ve Artvin evden eve nakliyat fiyatları hesaplama için Evden Eve Nakliyat Forum paylaşımlarını inceleyebilirsiniz. Evinizin kolayca taşınması ve nakliyecilerin Artvin evden eve nakliyat kampanyalarından haberdar olmak için sosyal medya sayfalarımızı takip etmeyi unutmayın. Ev taşıma konusunda uzman Artvin evden eve nakliyat firmaları ve hesaplı ev taşıma fiyatları Evden Eve Nakliyat Forum'da.


Çay ve fındık üretimi Artvin’in başlıca üretim kalemleridir. Tarımsal faaliyetlerin yanısıra madencilik de önemli bir yere sahiptir özellikle de bakırcılık. Artvin ve çevresinde yeşil doğanın tadını çıkarabilir eski kiliselerin de içinde bulunduğu tarihi mekanları gezebilirsiniz.
Artvin ili 7436 km2 olup nüfusu 193.742’dir. İl merkezinin adı da Artvin’dir. Karadeniz’e kıyısı bulunan Artvin ülkenin en kuzey doğusunda, Gürcistan sınırında yer almaktadır. Artvin, Çoruh nehrinin yol açtığı derin vadileri, 3900 metreleri bulan yüksek dağları ve ormanlarıyla ülkenin çekici kesimlerinden biridir. Şavşat Borçka Gölü’nü de içeren Karagöl Sahara Milli Parkı bu il sınırları dahilindedir. Artvin'de, kıyı kesimlerdeki yoğun ormanlık alanlardan dolayı iklim ılık ve çok nemli seyretmektedir. Bu ormanlık alanlar, dağların en tepelerinden Karadeniz kıyı kesimlerine kadar inmektedir. Kışları zirveler çok soğuk geçmekte olup yüksek kesimlerde yağmur kar şekline dönüşmektedir. Ormanlar kahverengi ayılara ve kurtlara ev sahipliği yapar. Çoruh nehri üzerinde hidro elektrik santrallerde elektrik üretmek amaçlı 11 ayrı bölgede baraj kurulmuştur, bunlardan biri de 249 metre derinliği ile Derince Baraj Gölü’dür. Balcılık ve bal, bölgenin yerel geçim kaynağıdır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder